Ad
Genel

Ankara Kulübü Derneği’nden ATO’ya ziyaret

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Seymenler ve Bacıerenler ile Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran’ı ziyaret etti.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Seymenler ve Bacıerenler ile Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran’a ziyarette bulundu.
Ankara’nın başkent oluşunun ve Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümleri etkinliklerinin konuşulduğu ziyarette, Ankara Kulübü Derneği’nin faaliyetleri ve Ankara için önem taşıyan projeler görüşüldü.
Görüşmede, her yıl Ankara Kulübü’nün 5-13 Ekim tarihleri arasında “Mazlum Dünyanın Kalbi Ankara ” temasıyla Ankara’da gerçekleştirdiği “Uluslararası Başkent Ankara Haftası”na dair yapılacak projeler ele alındı.
BAŞKAN ÖZASLAN: “ANKARA, MAZLUM DÜNYANIN KALBİDİR”
Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, “Ankara Kulübü Derneği olarak her yıl 5-13 Ekim tarihleri arasında ‘Başkent Ankara Haftası’ düzenlemekteyiz. Ankara, mazlum dünyanın kalbidir. Ankara Kulübü Derneği olarak yurtdışından Ankara’ya getirdiğimiz heyetlerle bu haftayı kutluyor, çok çeşitli etkinlikler düzenliyoruz.
Köklü değerlerimiz ve Geleneklerimiz yanında Atatürk, Cumhuriyet ve Başkent Ankaramızın temsili açısından bu etkinlikler çok önemli. Ankara’yı ve değerlerimizi bu anlamlı haftada tanıtıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 5 Ekim 1922’de Ankara hemşehriliğini kabulü ve 13 Ekim 1923 Ankara’nın başkent oluşu vesilesiyle Ankara’nın bu önemli günlerini bu yıl da aynı şekilde kutlamayı, etkinliklerimizi coşkuyla sürdürmeyi planlıyoruz. Bu bağlamda Ankara kültürünün yaşatılması, tanıtılması ve yaygınlaştırılması açısından destekleriniz önemlidir” dedi.

Write A Comment